Fikri Işık - Adil Öksüz - Tayyip Erdoğan

15 Temmuz'dan bir gün öncenin baş döndürücü görüşme trafiği ortaya çıktı.
CHP'li Eren Erdem, 14 Temmuz'da Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'la Adil Öksüz'ün görüştüğünü iddia etmişti. Yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. 14 Temmuz'da Fikri Işık Marmaris'te Recep Tayyip Erdoğan'la da görüşmüş. 

SAKARYA'DA GİZLİ TOPLANTI

CHP'li Eren Erdem, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın "14 Temmuz’da Sakarya’da Adil Öksüz’le görüştüğünü", "bu görüşmenin görüntüleri olduğunu" ve "görüntülerin kimde olduğuna ilişkin MİT’in bilgisinin olduğunu" iddia etti.


AYNI GÜN ERDOĞAN'LA GÖRÜŞME
Gazeteci Adem Yavuz Arslan, Fikri Işık'ın aynı gün Erdoğan'la da görüştüğüne ilişkin bir twit attı. Dolayısıyla Fikri Işık, Erdoğan ile Adil Öksüz arasında mekik dokumuş görünüyor. 

Adem Yavuz Arslan bu bilgiyi Fikri Işık'ın kendi sözlerine dayandırdı. Işık, internethaber'e verdiği röportajda şöyle diyor: 

"13 Temmuz Çarşamba günü programımız vardı ertesi gün yani Perşembe günü de Cumhurbaşkanı'da beni Marmaris'e çağırdı. YAŞ ile ilgili bir değerlendirme yapalım diye, darbeden bir gün önce.... Biz Perşembe günü gittik Marmaris'e oradan Kocaeli'ne geçtim. "

Fikri Işık'ın Erdoğan'la görüştükten sonra Kocaeli'ne geçtiğini söylemesi önemli ayrıntı. Çünkü Eren Erdem, Adil Öksüz'le görüşmenin Sakarya'da gerçekleştiğini söylemişti. Kocaeli ile Sakarya arası 49 kilometre. Eren Erdem'e göre görüşme 14 Temmuz gecesi gerçekleşti. 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ