Babası hapiste olan 3 yaşındaki Halit’in annesi de tutuklandı

Bir çocuk sahibi sınıf öğretmeni Emine Köksal tutuklanarak bugün cezaevine gönderildi. Eşi de tutuklu Köksal’ın 3 yaşında Halit adında bir oğlu bulunuyor.

Babası iki yıldır Bursa H Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu olan Halit Köksal’ın annesi de bugün tutuklandı. Bursa Yenişehir Cezaevine gönderilen 31 yaşındaki Emine Köksal’ın oğlu Halit de annesiz-babasız kaldı. Annesinden ayrılmayan ve birlikte cezaevine giden Halit’in karantina sebebiyle annesinin yanında kalıp kalamayacağı belli değil.
Bold'dan Sevinç Özarslan'ın haberine göre, iki yıl önce de gözaltına alınan sınıf öğretmeni Emine Köksal, o zaman 1 yaşında olan Halit nedeniyle ev hapsiyle serbest bırakılmıştı. Köksal, Bolu’da bugün saat 14.00’te görülen mahkemeye Bursa’dan SEGBİS ile bağlandı ve ceza verilerek tutuklanmasına karar verildi. Cemaat soruşturmaları kapsamında yargılanan Emine Köksal’a dernek üyeliği bulunduğu için 7 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

“TORUNUM DA KIZIM DA ÇOK AĞLADI”

Bold Medya’ya konuşan Emine Köksal’ın annesi, “Tutuklanma kararı çıkınca kızımın yanına gittim. Çok kötüydü. Torunum ve kızım çok ağlıyordu. Oğlan bize gelmedi. Dayısına, dedesine hiç kimseye gitmedi. Çok korktu, tedirgin oldu. Annesiyle birlikte şu anda cezaevine gidiyor.”Halit, adliye bahçesinde annesini dedesiyle birlikte böyle bekledi. Şimdi birlikte cezaevine gidiyorlar.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ