Almanya’da 15 Temmuz etkinliklerine iptal üstüne iptal

Almanya’da konuşacak salon bulamayan Erdoğan’dan sonra AKP’ye yakın UTED’in düzenlemek istediği '15 Temmuz' etkinlikleri de iptal ediliyor.
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) tarafından planlanan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" adlı anma etkinlikleri, tek tek iptal ediliyor.İlk olarak UTED’in Hamburg şubesi tarafından 10 Temmuz tarihinde yapılması planlanan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinliği iptal edildi. Ardından ise 9 Temmuz tarihinde Gelsenkirchen yakınlarında bulunan Gladbeck kasabasında aynı adla yapılması planlanan etkinliğin iptal edildiği duyuruldu. Bu etkinliklerin iptal edilmesinin ardından yeni etkinlik adresi olarak duyurulan Köln etkinliğinin iptal edildiği ise bugün açıklandı.

UETD'nin sosyal medya hesaplarından kohnuyla ilgili yapılan açıklamada “9 Temmuz tarihinde Köln'de yapmayı planladığımız ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinliği, Düsseldorf'a kaydırılmıştır” sözlerine yer verildi.

Gladbeck ve Köln kentlerinde planlanan etkinlikler için otel ayarlanmıştı, Düsseldorf içinse eğlence ve toplantı salonu Eventcenter adres olarak bildirildi. 9 Temmuz Pazar günüDüsseldorf kentinde yapılması planlanan ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinliğinin akıbeti merak konusu oldu.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ