Adil Öksüz'ü infaz mı ettiler?

Bugüne kadar "Adil Öksüz yurt içinde" diyen Hükümet aniden ağız değiştirdi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bugüne kadar verdiği röportajların tamamında Adil Öksüz'ün yurt içinde olduğunu söylüyordu. Bekir Bozdağ'ın nasıl bu kadar kesin konuştuğu o dönem anlaşılamamıştı. 

Ancak Bozdağ bugün Milliyet Gazetesi'ne verdiği röportajda aniden yeni bir fikir ortaya attı ve Adil Öksüz'ün infaz edilmiş olabileceğini söyledi. 

CHP, Adil Öksüz'ün hükümetin elinde olduğunu iddia ediyordu. Bekir Bozdağ'ın Öksüz hakkında kullandığı ifadeler dikkate alınınca infaz cümleleri akıllara yine Hükümet'i getirdi. 


Bilindiği gibi Adil Öksüz'ü gözaltında olduğu sırada Başbakanlık Müşaviri Ali İhsan Sarıkoca'nın ziyaret ettiği ortaya çıkmıştı. Öksüz bu ziyaretin ardından serbest bırakılmıştı. Sarıkoca halen kamudan ihraç edilmedi. 

Adil Öksüz'ü serbest bırakan Sulh Ceza Hakimi Köksal Çelik de halen daha ihraç edilmedi, tutuklanmadı ve Adalet Bakanlığı korumasında.

Sadece savcının serbest bırakılma kararına itirazı değerlendiren ve reddeten Asliye Ceza Hakimi Çetin Sönmez tutuklandı. Aslında Sönmez de serbest bırakılmıştı ancak twitterdan tepki yükselince tutuklanmıştı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ