ABD, 15 Temmuz afişlerine izin vermedi!

​15 Temmuz’a yönelik Türkiye’de hazırlanan afişler özellikle TSK’yı aciz gösterdiği için tepki çekerken Hükümete yakınlığı ile bilinen işadamı derneği MÜSİAD’ın ABD’de yayınlamak istediği afişler iptal edildi.
Derneğin ABD’nin birçok yerindeki panolara asmak istediği 15 Temmuz afişleri ‘politik’ bulundu ve yayınlanmasına izin verilmedi.

MÜSİAD ABD Şubesi’nce,15 Temmuz darbe girişimini konu alan ilanlar hakkında yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “ABD’de başkent Washington Bölgesi Metro İşletmeleri, tramvay ve metro duraklarındaki panolarda, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) ABD Şubesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bilgilendirme ilanlarının asılmasına izin vermedi.” dendi.

Şube Başkanı Mustafa Tuncer, MÜSİAD’ın ABD, bilgilendirme ilanları yayınlama konusunda bazı aracı reklam kuruluşları ile anlaşma sağladığını belirterek, “MÜSİAD ABD, tüm panolar için hazırlamış olduğu içerikleri takdim ettiği sırada metro istasyonları işletmelerinden olumsuz yanıt aldık. Anlaşma olmasına rağmen kendilerince ‘politik’ olduğunu düşündükleri için iznimizi tek taraflı iptal ettiler.” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ