6 yaşındaki Selma, gözaltına alınışlarına şahit olduğu anne ve babasını bekliyor

Gülhan ve Sinan Erdoğan çifti, kapatılan dershanelerde öğretmenlik yaptıkları için gözaltına alındı. İkili, Konya-Denizli karayolunda gözaltına alınırken 6 yaşındaki kızlarının gözü önünde kötü muameleye maruz kaldı.

Anne baba tutukluluklar bitmiyor. Konya’dan Denizli’ye özel arabalarıyla seyahat ederken yolda gözaltına alınan Gülhan ve Sinan Erdoğan çifti, 27 Eylül 2020’de tutuklandı. 6 yaşındaki kızları Selma Süheyla’nın yanında kötü muameleye maruz kalarak gözaltına alınan çift, Konya E Tipi Cezaevine gönderildi. Anne ve babasının şiddet kullanılarak götürülmesine tanıklık eden minik Selma ise zor günler geçiriyor.

“KORKUYOR, İÇİNE KAPANDI”

Bold Medya’ya konuşan Selma Süheyla’nın teyzesi, “Çocuğun psikolojisi şu anda kadar bozuk ki korkuyor, içine kapandı. Annemle babamı çok merak ediyorum, onlara bir şey mi oldu, diye soruyor. Karantinada oldukları için hiç görüşemedik de… Çocuğa anlatamıyoruz. Sadece annen ve baban çalışmaya gitti dedik” diye konuştu. Cemaat soruşturmaları kapsamında 4 gün gözaltında kaldıktan sonra tutuklanan Erdoğan çifti, kapatılan dershanelerde öğretmenlik yaptıkları için örgüt üyesi oldukları iddiasıyla yargılanacaklar. Sinan Erdoğan biyoloji, eşi ise sosyoloji öğretmeniydi.BOLD / Sevinç Özarslan 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ