15 Temmuz'la ilgili "otel hikayesi" çöktü

Ortaya çıkan fotoğraf ve Erdoğan'ın sözleri "Marmaris'teki otel" hikayesini çökertti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz’da Marmaris’teki otelde olmadığına ilişkin iddiaları güçlendirecek çok önemli bir fotoğraf ortaya çıktı. Fotoğraftaki detaylar Erdoğan’ın otelde değil bir evde olduğunu gösteriyor. 

ERDOĞAN’IN KENDİSİ AÇIKLADI
Geçtiğimiz günlerde Erdoğan’ın torununa Kur’an öğretirken çekilmiş bir fotoğrafı yayınlandı. Oldukça ilgi gören fotoğraf katıldığı canlı yayında Erdoğan’a soruldu. Erdoğan fotoğrafın darbe girişiminin yaşandığı gün olan 15 Temmuz gecesi Marmaris'te çekildiğini belirtti ve "Olaylar başlamadan önce çekilmişti" dedi.


OTEL ODASI OLAMAYACAK DETAYLAR
Erdoğan bugüne kadar 15 Temmuz’da darbe girişimini öğrenip gece saatlerinde ayrılana kadar dört gün boyunca Marmaris’teki Otel’de olduğunu belirtmişti. Ancak ortaya çıkan fotoğraftaki detaylar, bir otel odasına değil eve ait.  Arka fonda yarı dolu kitaplık, kitaplıkta plaket ve süs eşyaları, hatta kutular var. 

Üstelik kitaplık Erdoğan’ın kaldığı ultra lüks Grand Yazıcı Turban Otel’e  göre oldukça mütevazi ve ev tipi bir kitaplık. Tüm bu detaylar Erdoğan’ın 15 Temmuz’da Marmaris’teki Otel’de olmadığı iddialarını güçlendiriyor. 

“ÖĞLEDEN SONRA HAREKLENME VARDI” DEMİŞTİ
Erdoğan’ın fotoğraftaki rahat tavrı da dikkat çekiyor. Oysa Erdoğan, 15 Temmuz’la ilgili yaptığı açıklamada “Öğleden sonra bazı hareketlenmeler vardı” demişti. Ayrıca Org. Yaşar Güler’in verdiği ifadede de bu detay yer almıştı. Güler, Hakan Fidan’ın Erdoğan’ın koruma müdürünü arayarak, “Cumhurbaşkanı’na bir saldırı olursa yeterli adamın ve silahın var mı?” diye sormuştu.

SOSYAL MEDYADA DA TARTIŞMA KONUSU OLDU

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından yorum yapan eski AKP Milletvekili Feyzi İşbaşaran, “Gündüz dese anlarız. Özellikle gece diyor. Yani, darbeden haberi var. Ortalık toz duman, ama O çok rahat.İş, anlaşılmaz hal aldı!” ifadelerini kullandı.

İşbaşaran ayrıca, “Bu oda, bir otel veya villanın odasına benzemiyor. Bir evin çocuk odası olduğu kütüphaneden anlaşılıyor.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece, Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan Grand Yazıcı Turban Otel’deydi. Oteldeki bir villada tatilini geçiren Erdoğan, İstanbul ve Ankara’dan bazı askeri grupların darbe girişiminde olduğunun anlaşılması üzerine açıklama yaparak halkı sokaklara çıkmaya çağırmıştı. Açıklamanın ardından helikopterle otelden ayrılan Erdoğan, İstanbul’a dönmüş, Erdoğan’ın, otelden ayrılmasının ardından darbeci askerler oteli basmıştı.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ