15 Temmuz'da konumu Efgan Ala vermiş

Erdoğan'ın kaldığı yerin bilgisini devrik bakan Efgan Ala askerlere vermiş
Ankara Başsavcılığı’nın açtığı davaya göre, eski Sahil Güvenlik Komutanı Üstem, Erdoğan’ın darbe günü Marmaris’te olacağını görevden alınan eski İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan öğrenmiş.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 15 Temmu'un Sahil Güvenlik Komutanlığı ayağına ilişkin dava açtı. Arasında dönemin Sahil Güvenlik Komutanı Hakan Üstem’in de bulunduğu 29 kişi hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen iddianamede, Üstem’in Cumhurbaşkanı’nın Okluk’ta tatil yapacağı bilgisini de önceden dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan öğrendiği belirtildi.

Efkan Ala yalanladı


Kişisel Twitter hesabından açıklama yapan Ala bu iddiaları yalanladıi

Ala'nın açıklamaları şöyle:

"Cumhuriyet Gazetesinde yer alan Odatv internet sitesine de taşınan 'Okluk Bilgisi Ala'dan' haberi tamamen gerçek dışı ve yalandan ibarettir."

"Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımız tatilini bahsi geçen Okluk Koyunda yapmamıştır. Dolayısıyla gerçekle alakası olmayan bir bilginin tarafımdan herhangi bir kimseyle paylaşılması da söz konusu değildir."

"Ayrıca haberde yer alan dönemin Sahil Güvenlik Komutanı da 15 Temmuz darbe teşebbüsü gecesi tarafımdan görevden uzaklaştırılmıştır."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ