15 Temmuz tiyatrosu Polonya devlet kanalında!

Türkiye toplumu AKP'nin tek kanatlı propoganda aygıtlarıyla uyutulmaya devam ederken Avrupa'dan 15 Temmuz tiyatrosunu anlatan haberler arka arkaya geliyor.
Avrupa ülkelerinin parlamentolarında kabul edilen, istihbarat teşkilatlarının tespit ettiği RTE'nin 15 Temmuz'da sahneye koyduğu darbe tiyatrosu bu kez Polonya'da deşifre edildi.

Erdoğan rejiminin darbe bahanesiyle muhaliflerini ezdiğini anlatan Polonya devlet kanalı TVPINFO, Türkiye'de savunma hakkı verilmeyen Hizmet hareketi ve Fethullah Gülen Hocaefendi'ye de mikrofon uzattı. Ülkenin en çok izlenen kanallarından biri olan TVPINFO'daki belgesel kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. 

BELGESELİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


DEVLET KANALINDA 15 TEMMUZ BELGESELİ
12 dakikalık belgeselde, Erdoğan'ın darbenin üzerinden henüz saatler geçmeden iftira ile 15 Temmuz'un faili ilan ettiği "islam Alimi" Fethullah Gülen Hocaefendi'nin şu sözlerine yer verildi:

"Hayatım boyunca hep darbelerin aleyhinde oldum, şiddet kötüdür,  darbe teşebbüsünde bulunanları tanımıyorum ve uluslararası komisyon önüne çıkmaya hazırım, ülkemi çok özlüyorum, ama burada özgürlük var, özgürlük önemlidir,  özgürlüğün korunması İslamın temel ilkelerinden biridir."BASKI VE ZULÜMLER DE GÖSTERİLDİ
Belgeselde ayrıca özellikle darbe sonrası Hizmet hareketine yönelik baskı, zorbalık ve zulümlere de yer verildi, kapatılan kurumların listesi yayınlandı. 

Son dönemde Türkiye'den Polonya'ya hicret etmiş 2 esnaf ve 2 öğrenci de belgeselde,  kendilerinin ve ailelerinin yaşadıkları zulümleri örnekleriyle anlattılar.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ