İstanbul'a kar uyarısı... Meteoroloji saat verdi

İstanbullular pazar gününe soğukla uyandı. Beklenen kar yağışı ise başlamadı. Vatandaşlar, "İstanbul'a kar yağacak mı?" sorusunu soruyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 6 Ocak 2019 için yaptığı değerlendirmelere göre İstanbul'da akşam saatlerinde kar yağışı bekleniyor.Hava sıcaklıklarının, ülkemiz genelinde azalarak hafta ortasına kadar mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor. İstanbul'da bugün (6 Ocak Pazar) dondurucu bir hava söz konusu. Hal böyle olunca vatandaşlar "İstanbul'a kar yağacak mı?" sorusunu yöneltiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı; iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, iç ve batı kesimlerde kuzey ve batı kesimlerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.


İstanbul'da akşam 21.00 itibariyle kar yağışı bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu ve kar yağışlı 1 
İstanbul: Çok bulutlu doğusu hafif karla karışık yağmurlu, gece saatlerinden sonra batısı kar yağışlı 5 
İzmir: Çok bulutlu 8 
Adana: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 13 
Bursa: Çok bulutlu, karlakarışık yağmur ve kar yağışlı 3 
Antalya: Çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı 13 
Samsun: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8 
Trabzon: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10 
Erzurum: Çok bulutlu ve kar yağışlı 1 
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu 6

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: 

Yağışların; Adana'nın doğu, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 Yağışların; Afyonkarahisar'ın doğu kesimleri, Konya'nın güney ve batı ilçeleri, Ankara, Kırıkkale, Çorum ve Amasya çevreleri, Samsun'un iç kesimlerinde , Adıyaman'ın 1000 metre üzerinde olduğu kuzey kesimlerinde ve Konya-Antalya yolunun Toroslar bölümünde, Diyarbakır'ın kuzey kesimlerinde, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ