Rıdvan Dilmen: Hiç düşünmem Terim'i getiririm

Usta yorumcu Rıdvan Dilmen, Başakşehir-Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi. Dilmen, Galatasaray'ın başına Fatih Terim'in geçmesi gerektiğini ifade etti.
Süper Lig'in 12. haftasında Başakşehir ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Medipol Başakşehir, Galatasaray'ı 5-1 yenerek tarihi bir hezimet yaşattı.
Maç sonu değerlendirmesini ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, NTV Spor'da yayınlanan %100 Futbol programında yaptı.

Rıdvan Dilmen'in açıklamaları şu şekilde:


"Teknik Direktörlüğün, öğrenmenin yaşı yok. Abdullah Avcı bugün de öğrenmiştir. Rakibin analizini yaparken kendi takımını da geliştirmek önemli. Başakşehirli futbolcular sürekli gelişiyor. Bakın Emre ile Mahmut yok. Gökhan ile İrfancan oynuyor. Çok önemli sağ bekleri yok, Uğur oynuyor. Bakın Barcelona, Levante ile oynuyor. Başakşehir de aynen öyle oynuyor. Rahat, özgüvenli."
"Galatasaray 5 de yese, 8 de yese şampiyonluğun ciddi adayıdır. Ancak büyük maçlarda sıkıntı var. Fenerbahçe ve Başakşehir maçlarında kaleye gidemiyorsun. Trabzon'da yeniliyorsun. İçerde diğer maçları taraftarın da gücüyle kazanırsın ama bazen de, bazı maçlardan ders alacaksın. Hadi Trabzonspor ve Fenerbahçe maçlarına kaza dersiniz ama bugün işte."

"Tudor'un da gelecekte önemli bir teknik adam olacağını düşünüyorum. Dilerim de. Ancak bazen öndeki liderle iyi giderken bazı şeyleri görebilmeli. Fenerbahçe Ersun Yanal ile şampiyon olduğunda 4 forveti ortalama 33-34 yaşlarındaydı, 40 küsür gol attı. O iyi giderken görüp, o takımın yaşlanmasını anlaması lazımdı.

"Bir gerçek var. Ben olsam, hiç düşünmeden Fatih Terim'i getiririm. Kimseyle uğraşmam. Gel şu takımı çalıştır derim. İşimi hiç şans bırakmam. Tudor küçük maçların büyük teknik direktörü."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ