Dilmen: İki gol atmaları ilginç

Yorumcu Rıdvan Dilmen, Osmanlıspor - Galatasaray maçını değerlendirirken çarpıcı ifadeler kullandı.
 İşte Dilmen'in açıklamaları:

"BRUMA VE SNEIJDER BU SAHANIN OYUNCUSU DEĞİL"

"Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, Medipol Başakşehir takımı ligdeki dengeleri bozdu. Herkesin oyun stratejisini değiştirdi. Zirvedekiler geriye düşünce panikliyor. Bir sürü olumsuzluklara rağmen Galatasaray oldukça istekliydi. Nedir bu olumsuzluklar? Bir kere buzlu zemin. Ben de oynadım bu zeminde biliyorum zordur. Tabi, Osmanlı bu sahaya alışık. Rahat rahat paslaştılar, topu aldılar döndüler. Galatasaray hiç rahat değildi. Topu kontrol edip dönmekte bile zorlandılar. Bu sahanın oyuncusu olmayan Bruma ve Sneijder etkisiz kalınca, oyun Osmanlı'nın lehine gelişti."


"BU KADAR KÖTÜ OYUNLA ALINAN 1 PUAN ÇOK ANLAMLI"

"Osmanlıspor adına 2 olumsuz durum, ilk golü hemen yemeleri ve buldukları 2. gol sonrası hemen gol yemeleri oldu. Galatasaray adına bugün tek olumlu şey sonuç. Kritik dakikalarda kritik goller attılar. Galatasaray'ın 2 gol atması enteresan. Oyunu yıkamıyorlar. Futbolda ne kadar eksiler varsa, hepsini yaptılar. Bu 1 puan çok güzel. Riekerink oyunun sonunda mesela 1 puanı cebime koyayım diye savunmaya takviye yaptı ki, bu futbola bakılırsa doğrusunu da yaptı. Bu kadar kötü oyuna, hiçbir şey yapılmamasına rağmen alınan 1 puan çok ama çok anlamlı."

"RIEKERINK, MANCINI'Yİ ÖRNEK ALMALI"

"Riekerink belki çok maç kazanmıştır ama bence en önemli puanı budur. Altın değerinde bir puan. Riekerink son oyuncu değişikliğiyle 1 puanı almak istediğini gösterdi zaten. (Sneijder - Chedjou değişikliği). Bu arada Muslera da çok iyi bir sezon geçirmesine rağmen ilk 6'da en çok gol yiyen takımlardan biri Galatasaray. Bu maçta da vermediği pozisyon şekli yok. Riekerink, Mancini dönemindeki antrenman programını uygulamalı. Savunma anlamında buna ihtiyaç var."

"SABRİ ZIPLASA, WEBO ZIPLAMASA DA OLUR"

"Galatasaray'ın ölüsü 25 tane gol attı bu sene. Muslera vasat bir kaleci olsa Galatasaray'ın yediği gol sayısı 25 olur. Linnes nereden geldi? Norveç'ten geldi bu adam. Doğdu buz üzerinde, yaşadı buz üzerinde. Oynatsana... İki golde de Webo'nun tecrübesi kokuyor. Sabri zıplasa, Webo zıplamasa da olur. Galatasaray, uçuyor kaçıyor dediğimiz Beşiktaş'ın 2 puan gerisinde. Başakşehir'in daha ciddiye alınacağı zamanlar da delecek. Güçlü kulüp. Abdullah Avcı her gün üzerine koyuyor."

"OSMANLISPOR İSMİNİN VERİLMESİNE KARŞIYIM"

"Şunu belirtmem lazım ki; tarihimizle gurur duyan birisi olarak Osmanlıspor adının bir futbol kulübüne verilmesine karşıyım. Bu isme karşı küfür de edilebilir. Maçın hakemi Hüseyin Göçek'i ise beğendim. Erman Hoca, ben federasyon başkanlığına aday olunca Serdar Çakır'ın bana yanaştığını yazmış. Serdar Hoca ile temasım olmadı."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ