Süleyman Soylu Yunan Başbakanı’na meydan okudu: “Bundan öncekiler bir şey değil”

Bakan Süleyman Soylu, göçmen geçişleriyle ilgili açıklama yaparken Yunanistan Başbakanı Miçotakis’i hedef aldı. “Sınırları tutma gibi bir kabiliyeti yok, siz bundan sonraki olacaklara bakın” dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunan sınırındaki göçmenlerle ilgili güncel rakamları verdi. Sınırı geçenlerin sayısının 143 bini geçtiğini bildirdi. Soylu’nun hedefinde Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’i vardı.

Soylu şunları dile getirdi: “21. yüzyılda böyle bir tabloyla karşılaşacağımızı bize söyleselerdi ‘Şaka yapıyorsunuz’ derdik ama bu olay bir meselenin de anlaşılmasına vesile oldu: Maskeler düştü. Sözde insanlık nutukları atanların ne kadar acımasız oldukları ortaya çıktı. Miçotakis’in ülkesinde toplam 115 bin yabancı var. Bizde ne kadar var? 4 milyon sığınmacı var. İnsan bir söz söylerken boyuna bakar. Cenevre Sözleşmesi’ni tamamen ihlal ettiler. Timlerimiz dün gece göreve başladı. Sınırı geçenlerin sayısı 143 bini aştı. Miçotakis’in sınırları tutma gibi bir kabiliyeti yok. Siz bundan sonraki olacaklara bakın. Bundan öncekiler bir şey değil.”


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ