‘Referandumda yüzde 51.7 Hayır çıktı, YSK ile çaldılar’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, “Emin olun 16 Nisan günü sandıktan ‘Hayır’ı çıkarttık, 51.7 gerçek devlet rakamı ‘Hayır’dır. Sandıkları sağlam tutuk, sandığı çalamayınca YSK’yı çaldılar” dedi.
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, 16 Nisan 2017’deki ‘başkanlık sistemi’ referandumunda sandıkları sağlam tuttuklarını ve oy çaldırtmadıklarını belirterek, “Bir şeyi unuttuk. Sandığı çalamayınca, YSK’yı çaldılar” dedi. Özdağ, referandumda sandıktan çıkan ‘Hayır’ oranının 51.7 oranında olduğunu savundu.
İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi’nda konuşan Özdağ şunları söyledi:

“Emin olun 16 Nisan günü sandıktan ‘Hayır’ı çıkarttık, 51.7 gerçek devlet rakamı ‘Hayır’dır. Sandıkları sağlam tutuk, aynı 5 Haziran seçimlerinde olduğu gibi. Ama bir şeyi unuttuk, YSK’yı çaldılar, sandığı çalamayınca. Onun üzerine bakın 4 milletvekili YSK’ya gittik, başkanın odasına girdik ve hesap sorduk. Bu 4 milletvekilinin 4’ü de şimdi İYİ Parti’de. Böyle yapmam (eliyle 4 rakamını gösteriyor) yanlış anlaşılmasın. Şimdi basın fotoğraf çeker, ‘Ümit Özdağ ‘Rabia’ işareti yaptı’ der. Yok, bunlar 4 İYİ Parti milletvekili. Korkunun en somut göstergesi en son çıkarılması için çalışılmaya başlanan seçim yasasındaki değişikliktir. Ne korkmuşlar ya. Öyle bir değişiklik yapmaya çalışıyorlar ki; bir tek maddeye indirgenebilir. Nedir o madde? Seçimlerde her türlü hile AKP lehine yapılabilir. Ama bilin ki artık İYİ parti var ve biz adamın canına okuruz. Hiç kimseye hile yaptırtmayız. Türk halkının sandığa attığı oyun sandıktan o şekilde çıkmasını sağlayacağız. Buna yemin ediyoruz. Kimseye oy çaldırtmayacağız, çaldıran da bunun hesabını verecek.” 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ