‘Kil tabletten başka bir şey bırakmasan gene de gideceksin!’

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya ile ilgili düzenleme yapılacağı yönündeki sözlerine tepki gösterdi. Tekin, "Beğenmiyorsan takip etme, izleme" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘sosyal medyanın tamamen kapatılacağı’ yönündeki açıklamasına tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Çözüm yasaklamak değil” dedi.Tekin’in paylaşımı şöyle: “Baro eleştirir ‘Barolara el koyun’, gençler dislike atar ‘Youtube, Netflix ne varsa kapatın.’ Yakında matbaaya da musallat olacak, kağıdı da yasaklayacak. Vallahi kil tabletten başka bir şey bırakmasan gene de gideceksin. Çünkü çözüm yasaklamak değil, işini düzgün yapmak.”


 
Netflix’in sosyal medya değil, ücretli yayın platformu olduğunu belirten Gürsel Tekin, “İstemiyorsan abone olma. Youtube beğenmiyorsan izleme. Twitter’da gık diyeni soruşturuyorsun zaten. Farklı fikir görmek istemiyorsan uygulamayı kaldır. ‘Kapatmak’ ne? İyice Hüsnü Mübarek kafası artık” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ