Gizlice Erdoğan’ı Saray’da ziyaret ettiği iddia edilen iki isim cevap verdi

Saray’a gidip Erdoğan’ı gizlice ziyaret edip, liderlikle ilgili görüştüğü iddia edilen, iki isimden açıklama geldi: İlhan Kesici ve Muharrem İnce.


Habertürk Ankara temsilcisi Bülent Aydemir, Saray’a gidip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yaptığı iddia edilen ismin CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici olabileceğini iddia etti. İlhan Kesici, Aydemir’in sözlerine “Bir CHP milletvekilinin, CHP Genel Başkanından habersiz ve gizli bir şekilde Cumhurbaşkanını ziyaret etmesi her ne sebeple olursa olsun çok adi ve alçaltıcı bir durumdur” diyerek Twitter’dan yanıt verdi.
NE OLMUŞTU?

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, dün, köşesinde 9 Kasım akşamı CHP’li bir siyasetçinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Saray’da ziyaret ettiğini söylemişti. Turan, Erdoğan’ın CHP’li isme, “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir” dediğini aktarmıştı.

İSMİ GEÇEN İKİNCİ KİŞİ MUHARREM İNCE’YDİ

CHP’de Hande Fırat’ın hazırlayıp sunduğu programa mesaj gönderen Muharrem İnce, böyle bir görüşme olduğuna inanmadığını söyledi.

İnce’nin yayın esnasında Hande Fırat’a gönderdiği o mesaj;

“Sayın Muharrem İnce’nin şu an bir açıklaması var. Hemen sizlerle paylaşacağım. Sayın Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüm. O kişiyi sordum. Bildiğini söylemedi. Şeref yoksununu açıklayın dedim. Yarın (bugün) ayrıntılı konuşacağım. Bence böyle bir görüşme yok ama Recep Tayyip Erdoğan, CHP’yi karıştırmak istiyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ