Erdoğan’dan Saadet Partisi’ne ‘birleşelim’ teklifi

Hükümete yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Selvi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SP Genel Başkanı Karamolloğlu’na 'birlikte çalışma' teklif ettiğini, ancak üstü kapalı ret yanıtı aldığını yazdı.
Hürriyet gazetesinin hükümete yakınlığı ile bilinen yazarı Abdülkadir Selvi, geçen hafta yaptıkları görüşmede AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi lideri Temel Karamolloğlu’na ‘birleşme’ teklif ettiğini aktardı. Selvi’nin yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“Karamollaoğlu sözlerine ‘Size endişelerimi aktarmak için geldim’ diye başlamış. Millet ittifakı, Cumhurbaşkanı adaylığı gibi konulara girmemeye özen göstermiş ama sohbetin en koyu anında Erdoğan, ‘Aslında bizim beraber çalışmamız lazım’ demiş. Karamollaoğlu ise ‘Ben o konulara girmek istemiyorum. Sadece endişelerimi paylaşmak istiyorum’ karşılığını vermekle yetinmiş.”

KIRIK SANDALYE DE GÜL DÖNEMİNDEN KALMAYMIŞ 


Selvi ayrıca, Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanlarıyla yaptığı toplantıda Ekrem İmamoğlu’nun kırık sandalyeye oturtulmasını ele aldı. Selvi, söz konusu sandalyenin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül döneminde alındığını iddia etti.

Selvi, “Bir tartışma yürüyor ya, İmamoğlu’na özellikle kırık sandalye mi verildi diye. Kırılan sandalye dahil, toplantıda kullanılan sandalyeler Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı döneminde alınmış, Çankaya Köşkü’nden Külliye’ye taşınmış. Yakında su bardaklarıyla ilgili bir şey olursa da peşinen söyleyeyim, su bardakları başta olmak üzere yemek takımları da Gül döneminden kalmaymış” diye yazdı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ