Erdoğan tehdit etti, CHP’li Özkoç meydan okudu: “Zerre korkmuyorum”

CHP’li Engin Özkoç ile AKP’li Özlem Zengin arasında Mecliste yaşanan Bülent Ecevit gerginliği sonrası gerilim büyüyor. “Gereği neyse aynen cevap vereceğiz” diyen Erdoğan’a, Özkoç’tan yanıt gecikmedi: “Zerre korkmuyorum!”
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin arasında Mecliste yaşanan gerginliğe AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da dahil oldu. AKP İl Başkanları toplantısında konuşan Erdoğan, “Ecevit döneminde olduğu gibi dün mecliste grup başkanvekilimize edepsiz şekilde davrandılar. Bir kadın başkanvekilimize ahlaksızca saldıracak kişilere parlamentonun gereken cezayı vermesi gerek. Grup Başkanvekilimiz Özlem Hanım’a ‘susturun bu kadını’ diyecek kadar ahlaksız, edepsizce davranan CHP yetkililerine prim verecek değiliz.” dedi.


YOL GEÇEN HANI DEĞİL

‘Gereği neyse aynen cevabını vereceğiz’ diyen Erdoğan sözlerinin devamında konu ile ilgili şunları kaydetti, ”Grup başkan vekilimizin hukukunu tüm grup olarak orada en yüksek seviyede koruma altına almamız hepimizin görevidir. Tüm oradaki vekil arkadaşlarımın görevidir. Burası yol geçen hanı değil. Bu parlamentonun içinde grup başkan vekili bir hanım kardeşimizin hukukunu korumak görevimizdir.”

SİYASET MALZEMESİ YAPTIRMAYIZ

Özkoç, Erdoğan’a Mecliste düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi. Erdoğan’ın kendisini hedef gösterdiğini söyleyen Özkoç, ”Erdoğan, benim için ‘gereğini yapın’ diyor. Tehditlerinizden zerre korkmuyorum. Ellerinden geleni yapsınlar. Ne Bülent Ecevit’e ne de türbanlı, başörtülü kadınlarımıza laf söyletmeyiz, size siyaset malzemesi yaptırmayız!” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ