Erdoğan bu sefer gurbetçileri satışa getirdi!

Referandum öncesi AB ilişkilerine nokta koyacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Brüksel'de Türkiye’nin AB sürecinde devam etme istek ve kararlılığını dile getirmesi AB liderlerini şaşırttı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO Zirvesi için gittiği Brüksel'de Avrupa Birliği yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptığını söyledi. Erdoğan, AB yetkililerinin Türkiye'ye yönelik çalışmalar yaptığını ve 12 aylık bir takvimin kendisine sunulduğunu belirtti.

"12 AYLIK TAKVİM ALDIK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'ye dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Avrupa Birliği yetkilileriyle, ilişkilere ivme kazandırılması konusunda önemli görüşmeler yaptığını söyledi.


Cumhurbaşkanı, "Avrupa Birliği'nden 12 aylık bir takvim aldık" dedi.

"REFERANDUM SÜRECİNDE YAŞANANLAR GERİDE BIRAKILMALI"

AB liderleri Tusk ve Juncker ile üyelik sürecine yeni ve pozitif bir ivme kazandırılması hususunda olumlu bir görüşme yaptık. Türkiye-AB göç anlaşmasının uygulanması, vize konusunu da müzakere ettik. Kendileri de birtakım çalışmalar yapmışlar. Onunla ilgili 12 aylık takvim aldık. Terörle mücadelede destek istedik. Referandum sürecinde yaşananların geride bırakılması gerekiyor. Artık yeni bir süreci başlatma temennisini Tusk ve Juncker de gündeme getirdi. AB Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani ile görüşmemizde "Türkiye ve Avrupa Parlamentosu (AP) arasındaki ilişkilerde karşılıklı anlayışı esas alalım" dedik. Ben Tajani'yi çok daha olumlu gördüm.

Türkiye'ye bakışı çok pozitif. İslam karşıtlığı, yabancı düşmanlığı ve kültürel ırkçılığa karşı AP'nin sorumluluk üstlenmesi gereğini gündeme getirdim.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ