AKP'de kopuş başladı: 'Ne yazık ki dava adamlığı kalmamış' dedi, istifa etti

23 Haziran İstanbul seçimlerinde CHP'li aday Ekrem İmamoğlu'nun İYİ Parti ve HDP'nin tam desteğini alarak, rakipi AKP'li Binali Yıldırım karşısında yüzde 54 oy oranıyla seçilmesi, AKP'de parti içinde tartışma yarattı.Seçim akşamından AKP ve sempatizanları arasındaki kimi tartışmalar sosyal medyaya yansıyor. Bu kez ise parti içinden ilk istifa haberi geldi. 


İzmir'de Güzelbahçe Belediye Başkan Aday Adayı ve eski İlçe Başkanı Cem Kavur, İstanbul'da Millet İttifakı Adayı CHP'li İmamoğlu'nun zaferiyle sonlanan seçimlerin ardından, dikkat çeken bir açıklama yaparak AKP'den istifa etti. Kavur, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu kadrolar ile daha fazla siyaset yapmanın mümkün olmadığını gördüğümden AK Parti de siyaseti bırakma kararı aldım" ifadelerini kullandı.

Cem Kavur'un açıklaması şu şekilde:

"Daha fazla susmamak için AK Parti’den istifa edip. Siyaseti bırakıyorum. Dava adamlığı ile girdiğim siyasi zeminde gördüm ki şehrimizdeki temsil makamında olanlarda ne yazık ki dava adamlığı kalmamış. Davanın adamı olmaktansa birilerinin adamı olanlar bize yön çizmeye kalkıyor. Bu kadrolar ile daha fazla siyaset yapmanın mümkün olmadığını gördüğümden AK Parti de siyaseti bırakma kararı aldım...

Siyaset insana sorumluluk yükler. Umduğumuz gibi gitmezse de bunun ceremesini size inanan herkes çeker. Maalesef İzmir’de siyaset umduğumuz gibi gitmiyor. Biz bu dava için çalıştıkça birileri bu davanın üstüne binip dava ile birlikte kendilerini taşıtıyor. Davanın gölgesini kendi gölgesi sananlar teşkilatın inançlı insanlarına gölge etmeye başladılar. Biz davayı güçlendirdikçe bu gücü kendi menfaatleri için kullanmaya başladılar. Gördüğümüz haksızlıkları içimize atmaktan bıktık artık..."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ