Her 3 AKP'li seçmenden 1'i Bakan Koca'nın açıkladığı sayılara inanmıyor

MetroPoll Araştırma'nın yaptığı ankete göre bakanlığın koronavirus vaka verilerine AKP'lilerin yüzde 33,7'si, MHP'lilerin ise yüzde 37,4'ü inanmıyor.

MetroPoll Araştırma, yurttaşlara hükûmetin koronavirus vakalarında şeffaf davrandığını düşünüp düşünmediği sordu. Sonuca göre; halkın yüzde 36,2’si verilerin şeffaf olduğunu düşünürken, yüzde 58,9’u şeffaf davranılmadığını düşünüyor. Araştırmaya katılanların yüzde 4,9’u ise fikrinin olmadığını ya da cevap vermek istemediklerini söyledi.
 
24 Haziran genel seçimlerinde oy verilen partilere göre dağılım ise dikkat çekti. AKP’ye oy veren seçmenin yüzde 33,7’si verilerin şeffaf olmadığını belirtirken, yüzde 7’si ise soruyu yanıtsız bıraktı. Öte yandan Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’ye oy veren seçmenlerin yüzde 37,4’ü verilerin şeffaf olmadığını beyan etti. Yüzde 3,2’si ise soruya yanıt vermedi.
MetroPoll araştırmayı nisan ayında yaptıkları aynı çalışmayla karşılaştırdı. Nisanda halkın yüzde 62,3’ü şeffaf davranıldığını, yüzde 30’u ise şeffaf davranılmadığını beyan etmişti.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ