Hastane bahçesinde kalan evsiz kanser hastası, bankta ölü bulundu

Kalacak yeri olmadığı için Manisa Devlet Hastanesi'nin bahçesinde kalan ve kendisi de eski bir acil tıp teknisyeni olan cilt kanseri hastası Hüseyin Ayılmazer, hastane bahçesindeki bankta ölü bulundu.
Kalacak yeri olmadığı için cilt kanseri tedavisi gördüğü Manisa Devlet Hastanesi’nin bahçesinde kalan eski acil tıp teknisyeni Hüseyin Ayılmazer, hastane bahçesindeki bir bankta ölü bulundu. Geçen yıl da kemoterapi ilaçları çalınan Ayılmazer’in cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Manisa Devlet Hastanesi bahçesinde, dün saat 07.00 sıralarında, bankta hareketsiz yatan bir kişi olduğunu fark eden temizlik işçileri, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri, banktaki kişinin yaşamını yitirmiş olduğunu belirledi. Ölen kişinin, hastanede bir süredir cilt kanseri nedeniyle tedavi gören Hüseyin Ayılmazer olduğu belirlendi.

2014 yılına kadar Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde acil tıp uzmanı olarak çalışan ve cilt kanserine yakalanan Hüseyin Ayılmazer, önce görev yaptığı hastanede tedaviye başladı. Ayılmazer, durumun her geçen gün daha da kötüye gitmesi üzerine hastanedeki görevinden ayrılıp sırasıyla Ankara, Denizli, İzmir, Gaziantep ve son olarak da Manisa’daki çeşitli hastanelerde tedavisini sürdürdü. Hepatit B olması, verem ve enfeksiyon kapma gibi çeşitli sıkıntılar da yaşayan Hüseyin Ayılmazer, bir yıl önce geldiği Manisa’daki tedavisi sırasında kalacak yeri olmaması nedeniyle bugüne kadar hastane bahçesinde yaşadı.


Olay günü de Ayılmazer’in tedavisinin ardından taburcu edilmesinden sonra, yine yattığı hastane bahçesindeki bankta ölü bulunduğu öğrenildi. Hüseyin Ayılmazer’in cansız bedeni, ölüm nedeninin tespiti için polis ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

İLAÇLARI ÇALINMIŞTI

Yaşamını yitiren Hüseyin Ayyılmazer’in geçen yıl Kasım ayında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada, kalacak yeri olmadığı için kaldığı hastane bahçesinde, valizinden kemoterapi ilaçları çalınmıştı. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ