Soylu’nun tehdit ettiği gazeteci Saygı Öztürk canlı yayında ağladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tehdit ve hakaretlerine maruz kalan gazeteci Saygı Öztürk, katıldığı KRT canlı yayınında gözyaşlarını tutamadı.
Sözcü’de yayınlanan yazısından dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tehdit ve hakaretlerine maruz kalan gazeteci Saygı Öztürk, KRT canlı yayınına katıldı.

Düşüncelerini paylaşırken gözyaşlarını tutamayan Sözcü Yazarı Öztürk, şöyle konuştu:

“Her şeyimiz açık her şeyimiz şeffaf. Çok üzüldüm. Türkiye Cumhuriyeti bakanı böyle açıklama yapmamalı. Başka meslektaşımız için de bu şekilde konuştu. Müyesser Yıldız ne yaptı? Ülkem adına utanıyorum. Canımızı emanet ettiğimiz bakanın böyle olmaması lazım.”


Öztürk yazısında, “Ali Ayvazoğlu, belediyede işçi kadrosunda işe başladı. Şimdi milletvekili olan Bahar Ayvazoğlu ile evlendi. Ardından özel kalem müdürü oldu. Sonra da Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne atandı” demişti.
“NAMUSSUZ, HAYSİYET CELLADI”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Ali Ayvazoğlu’nun kariyerindeki yükselişini kaleme alan Sözcü yazarı Saygı Öztürk’e tepki göstererek, “Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır” ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ