Havuz kanalı ATV, RTÜK’e 90 bin kez şikâyet edildi ama tek bir dosyası görüşülmedi!

ATV’nin son altı ay içinde 89 bin 987 kez şikâyet edilmesine rağmen bir tek dosyasının dahi görüşülmediğini açıklayan RTÜK Üyesi İlhan Taşcı, yandaş kanalların RTÜK tarafından korunduğunu belirtti.
RTÜK üyesi İlhan Taşcı, iktidar yanlısı kanalların RTÜK tarafından korunduğunu belirterek hazırladığı raporu açıkladı.

Rapora göre, bu yılın ilk ayında ATV en çok şikâyet edilen kanal oldu. ATV hakkında RTÜK’e yaklaşık 90 bin şikâyet yapıldı.

Taşcı, “Bu kanalla ilgili görüşülen dosya sayısı sıfır… RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, iktidar yanlısı ATV kanalının hamisi, koruyucusu gibi davranıyor. ATV’ye dokunulmazlık zırhı giydirildi” dedi.EN ÇOK MÜGE ANLI ŞİKÂYET EDİLDİTaşcı’nın verdiği bilgiye göre, Ocak 2020-Haziran 2020 tarihleri arasında ATV hakkında izleyicilerden, 89 bin 987 kez şikâyet geldi. Bu şikayetlerin ilk sırasında Müge Anlı ile Tatlı Sert isimli program yer aldı.

Müge Anlı, araç içerisinde kendisine migren iğnesi yapmayan sağlık çalışanlarını hedef göstermişti. Taşcı, sağlık çalışanlarını corona virüsü günlerinde hedef alan yayın nedeniyle RTÜK Başkanlığı’na şikâyet ederek, yayının incelenmesi için başvurdu ancak Üst Kurul işlem yapmadı.

TAŞCI: DENETİM DEĞİL YANDAŞI KORUMAK

Taşcı, “Bir kanal son altı ayda en çok şikâyet edilenler sıralamasında birinci oluyor ve hakkında tek bir rapor dahi düzenlenmiyor. Bunun adı denetim değil, yandaşını koruyup kollamaktır. RTÜK Başkanı konuya AKP’yi eleştirenler ve eleştirmeyenler olarak bakıyor. Yasa gereği hepsine eşit olmak zorunda.” diye konuştu.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ