Ahmet Altan’ın tutuklanma gerekçesi “kaçma şüphesi”

“Beni hapse koyabilirsiniz ama beni hapiste tutamazsınız” diyen Gazeteci-Yazar Ahmet Altan, “kaçma” şüphesi üzerine tekrar tutuklandı.Mahkemenin ‘yakalama’ kararı üzerine Ahmet Altan’ın evine giden polislerin, kaçma şüphesi üzerine Altan’ın kolundan tutup polis aracına bindirmesi ise dikkat çekti. Altan hakkında çıkartılan ‘yakalama’ ve ‘tutuklama’ kararı sosyal medyada tepki görse de iktidar yanlısı hesaplar tutuklamaya destek verdi.


Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi (Amnesty Turkey) Ahmet Altan’ın yeniden tutuklanmasına tepki gösterdi. Örgütün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Hiçbir delil olmadan sadece görüşleri nedeniyle 3 yıldan fazla süre tutuklu yargılanmasının ardından tahliye edilen yazar Ahmet Altan’ın tekrar tutuklanması korkunç bir adaletsizlik zinciri oluşturmaktadır.” denildi.

“DİMDİK ÇIKTI, DİMDİK GERİ ALDILAR, DİMDİK GERİ GELECEK”

Ahmet Altan’ın yakın arkadaşı Gazeteci-Yazar Hasan Cemal ise “Bir hukuk cinayeti daha…” paylaşımıyla tutuklamaya tepki gösterdi.

Altan kızı Sanem Altan ise Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Ne mi oldu! Dimdik çıktı dimdik geri aldılar… Ne mi olacak, yine dimdik geri gelecek.” ifadesini kullandı.

“BU TABLONUN MÜSEBBİBİ SİYASAL KARAR VERİCİLER”

Anayasa Hukukçusu Osman Can’da Altan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından “Ne diyeceğimi bilemiyorum” diyen Can, “Ancak bu tablonun müsebbibinin ve sorumlusunun siyaset kurumu ve siyasal karar vericileri olduğunda şüphem yok.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ