Uluslararası Antalya Üniversitesi eski 2 çalışanına göz göre göre işkence

AKP Rejimi tarafından Hizmet Hareketi'ne bağlı olduğu gerekçesiyle kapatılan Uluslararası Akdeniz Üniversitesi eski çalışanları Sedat Göçen ve Ahmed Gödük'e işkence ile muamele edildiği ortaya çıktı.
Uluslararası Antalya Üniversitesi eski calisanlari Uluslararası Antalya Üniversitesi Yemekhane Müdürü Ahmet Gödük ve Uluslararası Antalya Üniversitesi eski Genel Sekreteri Sedat Göçen, 16 Ocak Salı saat 12.00 sıralarında Antalya Terra City Avm'nin yakınındaki Şok Market'inin önünde işkenceye maruz kaldığı belirtildi. Sivil polis dolu 3 arabadan inen polislerin 1 saat boyunca Göçen ve Gödük'e dayak attığı öğrenildi. Halkın ve esnafların gözleri önünde gerçekleştirilen işkence sonrasında Sedat Göçen'in rahatsızlandığı öğrenildi.

Sedat Göçen'in kulağında ağır derece de işitme kaybıyla denge kaybı yaşadığı ve vücudunda kızarıklıklarla kesiklerin bulunduğu kaydedildi. Ahmet Gödük'ün ise yine raporlar ile net olan bel fıtığının tekrar nüksettiğine ilişkin bilgilerin yer aldığı ifade edildi. Yürüme problemi ve topallamaya başladığı belirtilen Gödük'ün işkenceye bağlı olarak vücudunda birçok yaranın bulunduğu aktarıldı.

RAPOR ALMAK İSTEYİNCE YARALARIN İYİLEŞMESİ İÇİN GÖZALTI

Uygulanan işkencelerden sonra Gödük ve Göçen doktordan darp raporu almak istedi. Polis ise vücutlarındaki yaraların iyileşmesi için 15 gün gözaltında tuttukları kaydedildi. 15 günlük gözaltı süresinde de Antalya Meydan Polis Merkezi'nde gözaltı süresi boyunca aç bırakma, banyo ihtiyacından mahrum bırakma ve ibadet etme özgürlüklerinin de kısıtlandığına ilişkin bilgiler bulunuyor.
Hijyenik durum açısından sağlıklı olmadığı belirtilen karakolda Gödük ve Göçen'in hergün farklı işkencelere ve harakete maruz bırakıldığı öğrenildi. 

İTİRAFÇI OLMALARI KARŞILIĞINDA İŞKENCEYE SON VERECEKLERİ SÖYLENDİ
Masum başka insanları da gözaltı ve tutuklama işlemlerine maruz bırakmak için itirafçı olmaları istenen Gödük ve Göçen'in daha az ceza alabileceklerine yönelik ifadelerin kullanıldığı ve hukuk dışı muameleye maruz bırakıldıkları belirtilti. 15 günlük gözaltı süresinden sonra ikisinin  de tutuklanarak Döşemealtı Cezaevine gönderildiği kaydedildi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ