Horzum ailesi adliyede babalarını görmek için bekliyor

MİT'in kaçırdığı 133 gün sonra da Emniyet'e teslim ettiği Ümit Horzum ailesiyle görüştürülmüyor. Bugün adliyeye çıkartılacağın belirtilmesi üzerine aile adliyeye gelerek beklemeye başladı. Dünden beri emniyetin önünde beklemişti.
Aynur Horzum, çocuklarının babalarının görmesi için emniyet önünde beklediklerini adliyeye çıkarılacağı bilgisi üzerine de adliyeye geldiklerini söyledi. Anne Horzum, twitter hesabından yaptığı paylaşımda 144 gündür babalarıyla görüştürülmeyen çocukların Ümit Horzum'u görmeleri için beklediklerini belirtti. Aynur Horzum, "Çocuklarım babalarını görsün diye dün geceden beri emniyet müdürlüğü önünde bekliyoruz. Belki mahkemeye çıkarılırken araca binerken babalarını görürler diye. Oysa meğer eşim gizli kapaklı kimseye haber verilmeden mahkemeye çıkarılmış bile." ifadelerini kullandı.

 

Nelerin döndüğünü anlayamadığını dile getiren Aynur Horzum, "Eşimi ne ile tehdit ediyorsunuz? Nasıl bir ifade almaya çalışıyorsunuz? Bu kadar hukuksuzluk ne için göze alınıyor anlamıyorum gerçekten?" dedi. 

Eşinin haklarını savunmak için baro'dan atanan avukatın bile kendilerine yalan söylediğini belirten anne Horzum, avukatın eşinin haklarını nasıl savunacağını sordu. Baro avukatının bir insanın eşine mahkemeye çıkıp çıkmadığına ilişkin neden yalan söyleme ihtiyacı hissettiğini ifade eden Horzum, şunları kaydetti:

- Eğer delilleriniz bir insanı 7+7 gün gözaltında tutmaya yetiyor ise soruşturmayı yürütenler neden böyle gizli kapaklı iş yapıyor? Üstelik baro avukatını 15-20 dakika önce aradık ama bize haberinin olmadığını söyledi.

- 144 günlük bir baskı var, hak ihlali var, eziyet var, niye kimse tepki vermiyor? Kendi Avukatına haber vermeden apar topar gizlice mahkemeye çıkarmak nedir? Dün de avukatımz ifade için emniyete gittiğnde, kendisne eşimin ifadesni Barodan atanan avukat ile aldıklarnı söylemişlerdi. 

- (133) işkence görmüş, gözaltında iken de sevdikleri ile tehdit edilmiş eşim Ümit Horzum'un bugün hem bizden hemde avukatından habersiz mahkemeye çıkarılmış Avukatımız her gittiğinde zorluk çıkartılmıştı şimdi de savcılık ve mahkeme de eşimin kendi seçtiği avukat hakkı tanınmıyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ