Bir anne daha doğumhaneden emniyete götürülecek

Dün sezaryenle doğan Azra bebek ve annesi Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne götürülecek.
Polis yine doğumhane baskınında

Yeni doğum yapmış annelere yönelik gözaltı girişimlerine bir yenisi Kayseri’de eklendi.

Sezeryenle doğum yapan Nadire İbiş’i gözaltına almak için Emniyet güçleri Kayseri Dünyam Hastanesi’ne operasyon düzenledi.


Nadire İbiş’in sezaryan yaraları iyileşmeden gözaltına almak isteyen polisler, doktorların olumlu rapor vermemesi nedeniyle dünden itibaren beklemeye başladılar.

Sabah saatlerinde taburcu kararının çıkmasının ardından polisler Nadire İbiş ve bebeğini Kayseri Emniyet Müdürlüğü nezarethanesine götürmek için işlemlere başladı. 

LOĞUSA ANNE, UZUN SÜRE EMNİYET NEZARETİNDE KALABİLİR

Nadire İbiş'in avukatı, savcının işlerinin zaten yoğun olduğunu, ifade almak için bugün çağırma ihtimalinin zaten olmadığını belirtti. Avukat, 'Araya giren hafta sonu ve bayram tatili sebebi ile annenin uzun süre, sağlıksız ve hijyenden uzak nezarethanede kalması ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir, sorgu için en azından pazartesi gününün beklenmesini istedik. Anne ve bebeğinin sağlık durumundan endişeliyiz' dedi.

SEZARYENLE DOĞUM YAPAN BİR KADIN AÇIK YARALARIYLA NEZARETE ATILACAK

Normal doğum yapan kadınların bile eski hallerine dönebilmesi için 40 günlük LOHUSA'lık dönemi geçiriyor. Bu 40 günlük süre, Anadolu gelenek ve göreneklerinde son derece önemli bir yer tutuyor.

Nadire İbiş'İn sezaryenle doğum yaptığı, açık ameliyat yaraları olduğu göz önünde bulundurulduğunda, LOHUSALIK döneminin uzayacağı mutlak bir gerçek. Sadece bu olay bile yaşanan kitlesel kırımın insanlıktan ve insaftan ne derece uzak olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor.Polislerin bu kez geçmişteki tepki çeken uygulamalar nedeniyle resmi değil sivil kıyafetle hastaneye geldikleri görüldü.BEBEĞİN İSMİ AZRA KONULDU

Erken doğum yapan bebeğe Azra ismi konulurken, annesine yöneltilen tek suçlamanın geçmişte bir kız yurdunda yöneticilik yapmak olduğu öğrenildi. 

Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ