86 yaşındaki hayırseveri kızı ve damadıyla tutuklandı: ölüm döşeğindeki eşine bakacak kimse kalmadı

15 Temmuz sonrasında Olağanüstü Hal ilan edilmesiyle birlikte yapılan operasyonlarda binlerce kişi tutuklandı. Cezaevlerinde, kapasitenin çok üzerinde tutuklu bulunuyor. Her gün hak ihlalleri yaşandığına dair çıkan haberlere bir yenisi eklendi.
Ahval'in haberine göre; haksız tutuklamalarla birlikte eleştirilen uygulamalardan birisi de yaşlı vatandaşların tutuklanması. Son örneği Niğde'de yaşandı.

86 Yaşındaki Celal Afşar isimli yurttaş, gelini ve damadıyla birlikte tutuklandı.

Sosyal medyada yer alan bilgilere göre 86 yaşındaki hayırsever işadamı Celal Afşar'ın yatalak eşine, kızı ve damadının da tutuklanması sonrasında bakabilecek kimsesi kalmadı.


Niğde Başsavcığı’nın yürüttüğü Cemaat soruşturması kapsamında gözaltına alınan Celal Afşar’a Hizmet Hareketi'ne maddi destek sağlamak suçlaması yöneltildi.

İnsan Hakları aktivisti ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Adalet Bakanlığı'na çağrıda bulundu.

Gergerlioğlu, yatalak eşine bakacak kimsenin bulunmadığını belirttiği Afşar'ın derhal tahliye edilmesi gerektiğini söyledi:

"Yatalak eşine bakacak kızı ve damadıyla birlikte tutuklanmış. İnsaf, vicdan duygusunu kaybeden seçim kazansa ne olur ki? Bu zulümlere razı olmayacağız. Tahliye edin 86 yasındaki Celal Afşar'ı @adalet_bakanlik "

  Olaya CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da tepki göstererek Afşar'ın serbest bırakılmasını istedi...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ