Tarım Bakanlığı, İBB’nin mobil ekmek büfelerini yasakladı

Tarım ve Orman Bakanlığı, yayınladığı genelge ile mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı. Genelge ile İBB'nin mobil ekmek büfelerinde ekmek satışı yasaklanmış oldu.


Tarım ve Orman Bakanlığı, pazarlar dışında seyyar ekmek satışını yasaklayan bir genelge yayınladı. Genelgeye göre, mobil araçlarda ekmek satışı yasaklandı. Yayınlanan genelge ile birlikte artık pazarlar dışında seyyar araçlar ve mobil araçlar ile manav, kasap ve sokaklarda ambalajsız veya ambalajlı ekmek, diğer ekmek çeşitleri ve pide satışı yapamayacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından yeni ekmek büfeleri açılması yönündeki teklifinin AKP-MHP’li üyelerin oylarıyla engellenmesinin ardında İBB yönetimi tarafından mobil ekmek büfeleri uygulamasına geçilmişti. İlk etapta belirlenen yerlere 40 mobil ekmek büfesi konulmuştu. Şubat ayında yeni halk ekmek büfelerinin de hizmete girmeye başlanacağı açıklanmıştı.


Genelgeyi sosyal medya hesabından paylaşan İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan, ” Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin genelge yayınladı! Halkın ekmeğiyle oynamaya devam ediyorlar. Bu genelgeyle Tarım Bakanlığı mobil araçlarda ekmek satışını da yasaklamış oldu” değerlendirmesinde bulundu.CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı İbrahi Kıran ise konuya ilişkin sosyal medya hesabından şu ifadeyi kullandı:

“AKP-MHP Meclis grubunun engellemeleri yetmiyor, şimdi de bakanlık devreye giriyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, İBB’nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan genelge yayınladı. Halkın ekmeğiyle oynamayın! Kızılay’ın böyle dağıtım yapmasına sesi çıkmayan Tarım Orman Bakanlığı İstanbul Halk Ekmek’in mobil büfelerini yasaklamış.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ