Suriyeli Mahmud ve kurtardığı Dürdane Aydın buluştu: O Hızır’ımız

Elazığ'daki depreminin ardından yardıma koşan Suriyeli öğrenci Mahmud, elleriyle kazarak enkazdan çıkarttığı Dürdane Aydın ve eşi Zülküf Aydın ile bir araya geldi.
Elazığ’daki depreminin ardından Sürsürü Mahallesi’nde yıkılan binaya koşan Suriyeli üniversite öğrencisi Mahmud, elleriyle kazarak enkazdan çıkarttığı Dürdane Aydın ve eşi Zülküf Aydın ile bir araya geldi. Buluşma anında gözyaşlarına hakim olamayan Dürdane Aydın “Elinin kanlar içinde olduğunu gördüm ama o bana halen ‘Abla cam var dikkat et, bir yerin kesilmesin’ diyordu. O bizim kahramanımız ve Hızır’ımız” dedi.


Anadolu Ajansı‘nın aktardığına göre, Elazığ’da enkaz altından kurtuluşuna vesile olan Suriyeli’ye teşekkürünü dile getirerek sosyal medyada gündem olan depremzede Dürdane Aydın’ın, kendisiyle eşini kurtaran Suriyeli üniversite öğrencisi Mahmud el Osman ile buluşmasında duygusal anlar yaşandı.

İşten çıkıp spor yapmaya gittiği sırada depremin yaşandığını belirten Mahmud, yardıma koştuğunu anlattı.

Dürdane Aydın’ın eşi Zülküf Aydın da Mahmud’un kimsenin yapamayacağı bir fedakarlıkla kendisini kaybetmişçesine çaba gösterdiğini söyleyerek şunları söyledi:

Bizim için bu süre çok kısıtlı gibi oldu aslında ama meğerse eşim 3,5 saat enkazda kalmış ve Mahmud o süre zarfında hep çabalamıştı. Eşimi kurtardıktan sonra Mahmud başkalarına yardım etmeye çalıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ