Sosyal medya bir oda dolusu dolar görüntüsünü tartışıyor

Eylül ayında Hatay’da bir evde çekilmiş ama yeni dolaşıma giren, bir oda dolusu milyarlarca lira tutarındaki dolar balyaları sosyal medyada gündem oldu.


Sosyal medyada yeni dolaşıma giren geçen Eylül ayına ait bir videodaki dolar görüntüleri izleyenleri şoke ediyor. Hatay’da bir evde çekildiği iddia edilen görüntülerde milyarlarca lira değerindeki dolar balyaları görülüyor. Videoyu çeken kişi objektife Sözcü Gazetesi tutuyor ve paraların Türkiye’de olduğu anlaşılıyor. Dolar destelerinin üzerinde bir de ‘ANDİ’ yazılı not bulunuyor. Görüntüyü çeken kişi para destelerini açarak dolarların gerçekliğini kanıtlamaya çalışıyor. Görüntüleri kaydeden kişinin kim olduğu,  videoyu neden çektiği ve paylaştığı henüz bilinmiyor.

GERÇEKSE KAPA PARA; SAHTEYSE REKOR


Görüntülerin yayınlanmasının ardından, paylaşıma sosyal medyada yorum yağdı. Yapılan yorumlarda, sosyal medya kullanıcıları paraların sahte ve gerçek olması ihtimallerini tartıştı. Paraların gerçek olması durumunda, kara para olacağı iddialarını dile getirilirken, dolarların kalpazanlar tarafından üretilen sahte para olması halindeyse, bunun rekor bir tutar olabileceği yorumları yapıldı. Sosyal medya kullanıcıları güvenlik güçlerini görüntüleri ve iddialarını araştırmaya davet etti.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ