Soruşturma kağıdı geldi 240 dakika sonra yurttan atıldı

Muhalif öğrencilere baskıyı sürekli artıran Kredi Yurtlar Kurumu, bu kez hakkında soruşturma kağıdı gelen öğrenciyi dört saatte kapının önüne koydu.


Mersin Üniversitesi’nde okuyan Beritan Ersoy isimli öğrenci hakkında soruşturma başlatıldığına ilişkin kaldığı yurda kağıt geldi. Ersoy tebligatın yapılmasından 4 saat sonra eşyalarıyla birlikte kapıya kondu.

Dargeçit Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan “örgüt üyesi olmak ve örgüt propagandası yapmak” soruşturmasının tebligatının gelmesi üzerine Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Mersin Kız Öğrenci Yurdu Müdürlüğü jet hızıyla idari soruşturma başlattı. Soruşturma yine jet hızıyla bitti.


Ersoy’dan savunma isteyen yurt müdürlüğü, “örgüt üyesisin, örgüt propagandası yapıyorsun” diyerek yurtla ilişkisini dört saat içinde kesti. Bu duruma tepki gösteren Ersoy, yaşananlardan ötürü sınavına dahi giremediğini söyledi.

KALACAK YER BİLE AYARLAYAMADIM

15 Kasım’da savcılık ve emniyetin kaldığı yurda kendisiyle ilgili soruşturma evrakını yurda gönderdiğini ifade eden Ersoy, müdürlüğün kendisinden aldığı savunmadan 4 saat sonra ilişkisini kestiğini söyledi. Kalacak bir yer ayarlamasına bile müsaade etmeden yurttan attığını belirten Ersoy, “Sınavlarıma giremedim. Yüksek ihtimalle dönemim uzayacak ve okulumu zamanında bitiremeyeceğim. Onların bu sorumsuzluğu yüzünden mağdur oldum” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ