“Siz hiç sabahlara kadar çocuğunuzun başında bekleyip nefesini kontrol ettiniz mi?”

Pasaportuna el konulduğu için kemik kanseri oğlu Ahmet’i tedavi için yurt dışına çıkaramayan Zekiye Ataç, “Ben o çaresiz anneyim. Yeter artık” diyerek isyan etti.


Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik başlatılan Tenkil soruşturmaları kapsamında tutuklanan Zekiye ve Harun Reha Ataç çiftinin çocukları Ahmed Burhan, bir yıldır kemik kanseriyle mücadele ediyor. Geçen sene teşhis konulan Ahmet Burhan’ın tedavi için yurt dışına gitmesi gerekiyor.2018’in Şubat ayında eşiyle birlikte cezaevine giren ve kısa bir süre sonra tahliye edilen Zekiye Ataç’ın pasaportuna el konulduğu için küçük Ahmet de tedavi için yurt dışına çıkamadı.
BEN O ÇARESİZ ANNEYİM

Anne Zekiye Ataç dün, doktorların Ahmet’in vücudundaki tümörlerin büyüdüğü gözlediklerini açıkladı. Sosyal medyadan kampanya başlatan anne, pasaportunun bir an önce verilmesini istiyor. ‘Ne olur artık’ diyerek yetkililere seslenen Zekiye Ataç, ”Siz hiç sabahlara kadar çocuğunuzun başında bekleyip nefesini kontrol ettiniz mi? İnleyişini dinlediniz mi? Ben yaptım hem de defalarca. Çünkü ben Ahmed’in annesiyim. Yeter ama! Bir annenin çaresizliğini düşünebiliyor musunuz? İşte ben O Düşünemediğiniz anneyim. Ahmet’in Annesiyim” ifadelerini kullandı.

Ahmet’in Annesine Pasaport etiketine yapılan paylaşımlarla, minik Ahmet’in annesine destek yağdı. Ahmet’in yurt dışında tedavi olabilmesi için annesine pasaport verilmesi için yetkililere çağrı yapıldı.BABANIN HASTALIKTAN HABERİ YOK

Adana’da özel bir yurtta görev yaptığı için örgüt üyesi olduğu iddiasıyla 20 Şubat 2018’de tutuklanan ve 30 Kasım 2018’de, 9 ay 9 yıl hapis cezasına çarptırılan baba Harun Reha Ataç’ın oğlunun hastalığından henüz haberi yok.
 


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ