Perinçek’ten Erdoğan’a ittifak çağrısı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a koalisyon çağrısı yapan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye’yi AKP, MHP ve Vatan Partisi’nin birlikte yönetmesi gerektiğini söyledi.


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kendi yayın organı Ulusal TV’de katıldığı programda AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunarak “AK Parti, MHP ve Vatan Partisi Türkiye’yi beraber yönetmeli” ifadelerini kullandı.

AKP rejiminin yaşanan sürecin farkında olmadığını belirten Perinçek, “Doğrudan doğruya Türkiye’yi kasteden bir komplo var. ‘Kılıçdaroğlu suç işledi, atarız hapse cezalandırırız’. Olay bu değil. Çin’de yapılan MENA Konferansına, İran’da yapılan İslami Uyanış Konferansı’na bir tek Vatan Partisi çağırıldı. Biz de merkeze Doğu Akdeniz’i koyduk ve onu anlattık.” dedi.


“TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE YÖNETMELİYİZ”

AKP’nin statükosunu değiştirmesi gerektiğini ve bir koalisyon hükümeti kurmasını isteyen Perinçek, “MHP’den de doğru eleştiriler var. AK Parti, MHP ve Vatan Partisi’nin birlikte Türkiye’yi yönetmesi lazım. Dış politikada sadece ortak menfaat üzerinden siyaset yapılır. AK Parti güçlü, milleti birleştiren bir hükümet kurmalı.” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ