Öztrak: TRT tarihinin en pahalı prodüksiyonu

CHP Sözüsü Faik Öztrak, Erdoğan'ın televizyondaki açıklamalarıyla doların uluslararası piyasada rekor kırarak 13,95'e çıktığına işaret ederek, "TRT'nin bu gece Erdoğan ile sergilediği müsamere, TRT tarihinin en pahalı prodüksiyonu oldu" dedi.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni ekonomi modelini anlatmak için TRT’ye konuk oldu. Erdoğan’ın faizlere ilişkin yaptığı açıklamalar Türk Lirası’ndaki değer kaybını hızlandırırken, uluslararası piyasalarda dolar 13,95 lirayı gördü. Erdoğan’a siyasi parti liderlerinden tepki mesajları geldi.

‘ALLAH AŞKINA KONUŞMA’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’a sert tepki göstererek şöyle dedi:


“Dolar; ülkeye güven vermesi gereken, vatandaşları sakinleştirmesi beklenen Sn. Cumhurbaşkanı’nın televizyona çıkacağı haberiyle 13’ü aştı. Konuşmayla birlikte ise 14 TL’ye kadar yükseldi! Bu konuşmalar TL’ye taammüden saldırı niteliği kazandı. Allah aşkına konuşma artık!”

GÜLTEKİN UYSAL: DOLAR BEYEFENDİNİN SESİNİ SEVİYOR

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da Erdoğan’ın açıklamalarına , “Dolar beyefendinin sesini seviyor; bir ara 13.70’leri gördü! Sayın Erdoğan, söylesen tesiri çok, sussan dolar razı değil” şeklinde tepki gösterdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise dolardaki yükselişe farklı bir açıdan baktı. Öztrak,” TRT’nin bu gece Erdoğan ile sergilediği müsamere, TRT tarihinin en pahalı prodüksiyonu oldu. Erdoğan ile yapılan müsamere dış borç yükümüzü sadece 2 saatte 192 milyar lira artırdı. Hep ne diyorum: Çakma doktor candan eder, Çakma imam dinden eder, Çakma ekonomist parayı pul eder.” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ