Taha Eren Çapkur: Bakıma muhtaç kardeşim için hasta ve tutuklu annemi serbest bırakın

Geçtiğimiz ay tutuklanan Figen Çapkur'un oğlu Taha Eren Çapkur, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla hasta olan annesinin serbest bırakılması çağrısında bulundu. Çapkur, 13 yaşında bakıma muhtaç bir kız kardeşi olduğunu söyledi.


Eşi 6 yıldır cezaevinde olan 3 çocuk annesi öğretmen Figen Çapkur (47), cezası onandıktan sonra Diyarbakır Cezaevi’ne konuldu. Eğitimi için yurt dışında olan ve aile boyu siyasi baskı ile karşı karşıya kalan Çapkur çiftinin oğlu Taha Eren Çapkur, sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yaptı. Annesinin bir an önce serbest bırakılmasını isteyen Taha Eren, 13 yaşında epilepsi hastalığı ile mücadele eden, bakıma muhtaç bir kız kardeşi olduğunu da söyledi.

#FigenCupkuraOzgurluk etiketi açan oğul Çapkur, “Babam da henüz tahliye edilmedi, bu nedenle kardeşimin bakımı için, hasta ve tutuklu olan annemin cezasının etlrtlenemesini istiyorum” diye konuştu.


Öğretmen Figen Çapkur geçtiğimiz günlerde oğluna bir mektup yazmış, “Bilmiyorum buradan sağlam çıkar mıyım. Bunun bu kadar zor olacağını düşünmemiştim. Artık nasıl yaparsın ne yaparsın bilmiyorum oğlum ama benim durumum hiç iç açıcı görünmüyor” sözleriyle seslenmişti.
 
Hipertansiyon ve şeker hastası olan Figen Çapkur, Gülen cemaati mensubu olduğu iddiasıyla Kasım ayının başında tutuklanarak Diyarbakır cezaevine gönderildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ