Etiler’deki ‘gizli tünel’ iddialarına inceleme: Yeniden kazılıyor

Etiler'de "bir ucunun Akmerkez'de diğer ucunun ise Sami Hoştan'ın evine çıktığı" iddia edilen tünelle ilgili inceleme başlatıldı. Tünel yeniden kazılıyor.
Beşiktaş’ın Etiler semtindeki Tamburu Ali Efendi Sokağı’ndaki yolda çökme yaşandı. Bölgeye giden Beşiktaş Belediyesi ekipleri, çöken yolun altında yüzlerce metreyi bulan bir tünel buldu. Bölgeye İSKİ ve polis ekipleri çağırıldı.

Tünelin o bölgede geçmişte kumarhane olarak işletilen bir mekanda olası polis baskınlarından kaçmak amacıyla yapıldığı iddiası sosyal medyada gündem oldu. Tünelle ilgili bir başka iddia ise bölgede bulunan bir özel bankayı soymak amacıyla kazılmış olduğu yönünde.

HOŞTAN’IN AKMERKEZ ARASINDA TÜNEL


Tünelin bir ucunun 2015’te ölen yer altı dünyasının ünlü ismi Sami Hoştan’a ait villaya bir ucunun ise Akmerkez’e uzandığı da iddialar arasında.

İstanbul Valiliği tünelin ne zaman, kim tarafından ve hangi amaçla kazıldığının araştırılması ile ilgili İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne talimat verdi.YENİDEN KAZILIYOR 

Beşiktaş’ta belediye ekiplerinin toprak doldurarak kapattığı çukurla ilgili gizli tünel iddiaları nedeniyle inceleme yapılıyor. Ekipler kapatılan çukuru yeniden açmak için çalışma başlattı. Beşiktaş Kaymakamlığı’ndan açıklama geldi. Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, şunları dedi: “İlçemiz Etiler Mahallesi Tanburi Ali Efendi Sokak ve Nispetiye Caddesi kesişimindeki yolun çökmesi ile ilgili yapılan çalışmalarda, yerin altından sokak ve cadde istikametine doğru kaçak kanalizasyon bağlantısı yapılması amacıyla kazı çalışmaları tespit edilmiş, aynı noktada Ağustos 2018 tarihinde de çökme meydana geldiği anlaşılmıştır. Belirtilen alanda tüm ilgili kuruluşlar tarafından gerekli olan tespitler ve iyileştirme çalışmaları başlatılmıştır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ