Ege Denizi'nde can veren KHK’lı çiftin cenazeleri Türkiye’ye getirilecek

İltica etmek için Ege Denizi'ni sürat teknesi ile geçerken Perşembe gecesi hayatını kaybeden ihraç savcı İbrahim Gündüz ve eşi Nurdan Gündüz’ün cenazesinin Türkiye'ye getirileceği öğrenildi.

Yunanistan polisinin kesin kimlik tespiti için Türkiye’den gelecek aileleri beklediği, işlemlerin yürütülmesi için Rodos Adası’ndaki Türk Konsolosluğu ile de temasa geçildiği belirtildi. Kesin kimlik tespiti yapılmasından sonra ise Gündüz çiftinin cenazeleri toprağa verilmek üzere Türkiye’ye getirilecek.

NE OLMUŞTU?


Olağanüstü Hal Döneminde (OHAL) çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden ihraç edilen ve Osmaniye T Tipi Cezaevinde 15 ay hapis yatan savcı İbrahim Gündüz (36) ve eşi KHK’lı katip Nurdan Gündüz Perşembe gecesi içinde oldukları sürat teknesinin alabora olması üzerine Ege Denizi’nde hayatını kaybetmişti. Türkiye’deki hak ihlalleri nedeniyle Yunanistan’ın Kos (İstanköy) adasına geçip sığınma talebinde bulunmak isterken can veren Gündüz çiftinin birlikte yolculuk ettikleri iki hakim ve sürat teknesi kaptanı sağ olarak kurtulmuştu. (Kronos)
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ