Der Spiegel'in 'Otokrat' kapağına Erdoğan'dan 'Elhamdülillah'lı yanıt

Almanya'nın saygın en saygın dergileri arasında yer alan Der Spiegel'in son kapağında yer alan 4 otokrattan biri olan AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan 'Elhamdülillah'lı yanıt geldi.
Alman Der Spiegel Dergisi, son kapağında, Trump, Putin, Çin lideri Cinping ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı kapağına taşıyarak, "Otokratların devrinde yaşayan insanlar" başlığını kullandı.

Alman Der Spiegel Dergisi, son kapağında, Trump, Putin, Çin lideri Cinping ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı kapağına taşıyarak, "Otokratların devrinde yaşayan insanlar" başlığını kullandı.
Ancak, kapak ve içerik AKP'ye, AKP yandaşı Takvim gazetesi tarafından Erdoğan'a “başarı” gibi sunuldu.Takvim, kapağı “Dünyanın dört liderinden biri Erdoğan” olarak duyururken, Erdoğan da aktarılan yanlış bilgi sonucu kapakla ilgili değerlendirme yaptı. Kocaeli’de düzenlenen mitingte konuşan Cumhurbaşkanı, “Almanların bir dergisi var, kapağa 4 resim koymuş bir tanesi de benim. 'Dünyayı şekillendiren liderler' demiş. Elhamdülillah. Bu milletin evladı olarak bu hizmeti son nefesimize kadar devam ettireceğiz” dedi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ