CHP’den ‘Adalet Bakanı Gül’ün istifası’ yorumu: MHP ve Soylu AKP’yi esir almış durumda

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek: Tek adam sisteminde aranıyor, affını talep et deniyor. İstifa değil, bu bir görevden alma. Çok açık bir şekilde Soylu ve MHP istediği için alındı. Herhalde Soylu ve MHP, Saray iktidarı AKP'yi esir almış durumda.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun baskısı nedeniyle görevinden alındığını iddia etti. Erkek ‘İçişleri Bakanı derhal görevden alınmalıyken kişisel verilerin korunmasıyla ilgili buna tepki gösteren Adalet Bakanı görevden alınıyor. Herhalde Soylu ve MHP, Saray iktidarı AKP’yi esir almış durumda” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Erkek, “Tek adam sisteminde aranıyor, affını talep et deniyor. İstifa değil, bu bir görevden alma. Çok açık bir şekilde Soylu ve MHP istediği için alındı. Gece yarısı alınan Cumhurbaşkanı kararlarıyla devletin çürümesi karanlıkta gerçekleşiyor. Kamu yönetiminde liyakat esas olmalıdır ama bu sistemde bu mümkün değil. Bütün yetkiyi, bütün gücü bir kişiye verirseniz işte tablo böyle gerçekleşir” ifadelerini kullandı.


Muharrem Erkek şunları söyledi:

SOYLU VE MHP VE SARAY İKTİDARI AKP’Yİ REHİN ALMIŞ DURUMDA

“Emniyetin MOBESE kameralarındaki görüntülerin hukuka aykırı, kişilerin özel hayatını ihlal eder şekilde ve siyasi hesaplar uğruna, siyasi çıkar uğruna kullanılması büyük bir skandaldır. Bu sistemin ne kadar çürüdüğünün açık bir göstergesidir. İçişleri Bakanı derhal görevden alınmalıyken kişisel verilerin korunmasıyla ilgili buna tepki gösteren Adalet Bakanı görevden alınıyor. Herhalde Soylu ve MHP, Saray iktidarı AKP’yi esir almış durumda.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ