Bakan Albayrak soru önergelerinin yanıtında link göndermeye devam ediyor

Kendisine yöneltilen soru önergelerine yanıt olarak internet linki gönderen Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, bu kez de CHP’li Tanrıkulu’nun soru önergesine önce alakasız bir link gönderdi sonra da sorunun karşılığı olmayan tek cümlelik yanıt verdi.


Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle birlikte milletvekillerinin elinde kalan tek denetleme mekanizması olan yazılı soru önergelerine çoğunlukla “link” göndererek yanıt veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tepki çeken bir yanıta daha imza attı.

Birgün gazetesinden Hüseyin Şimşek’in haberine göre CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Hazine ve Maliye Bakanlığı personelinin çocuklarını gönderebileceği kreşlere yönelik yeni projeler olup olmadığını, kreş imkânının olmadığı yerdeyse bakanlık personeline maddi yardımın yapılma durumunu sordu. Albayrak, Tanrıkulu’na gönderdiği ilk yanıtta bir internet sitesi adresini paylaştı ancak bu adreste Tanrıkulu’nun sorularının yanıtı yer almadı. Bunun üzerine Tanrıkulu bir önerge daha hazırladı ve “İnternet linki göndererek verilen yanıt ile tarafıma somut ve doğru bilgi verilmekten kaçınıldı” dedi, aynı soruları tekrar sordu.


Bakan Albayrak, Sezgin Tanrıkulu’na bu kez de tek cümlelik yanıt verdi. Albayrak, yeni kreş projesi ve ödenek durumuna ilişkin soruya, “Bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşlarda Bakanlığımız personeline kreş hizmeti verilmektedir” ifadelerini kullandı. Ancak Albayrak bu hizmetin detaylarına ilişkin bilgi vermedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ