65 yaş üstü Temmuz’da sokağa çıkabilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planına göre 65 yaş üstünün sokak izninin haftada 2 güne çıkarılacak, yasak 1 Temmuz'dan önce tamamen kaldırılacak.
Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstünün kişiler, yasaklarının kalkmasını bekliyor. Bilim Kurulu’ndan kısıtlamanın kaldırılması için haber gelmedi ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, 65 yaş üstünün sokağa çıkması için yapılan çalışmayı anlattı.

Buna göre 65 yaş üstü vatandaşların sokak izninin 2 güne çıkarılması, haziran ayının ortasında da kısıtlamanın tamamen kaldırılması planlanıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının sonlanmasının 1 Temmuz’u bulmaması hedefleniyor.

Sokağa çıkma izninin bir gün hafta içi olmasıyla 65 yaş ve üzeri vatandaşlar hem banka, fatura yatırma gibi işlerini yapacak hem de normalleşme sürecine kademeli adım atacak. Vakalarda 65 yaş ve üzeri için artış olmaması dahilinde yasak tamamen kaldırılacak.


Erdoğan’ın toplantıda Türkiye’nin pandemi sürecini başarılı yürüttüğü, havaların düzelmesiyle virüsün etkisinin azaldığını söylediği öğrenildi. Erdoğan, “Normalleşme sürecini de başarılı şekilde yürütüyoruz. Sokak kısıtlamasını bitirdik, seyahat yasağını sonlandırdık. Yeni paketler açıkladık. Turizmde de beklentimiz yüksek. Yaz aylarıyla birlikte vaka sayılarında da azalma görülüyor. Bilim Kurulu’nun çalışmaları ve vaka sonuçları da gösteriyor ki sanki yılbaşında hiç koronavirüs konuşmayacağız” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ