1 günlük bebeğiyle gözaltına HÜDAPAR'dan tepki

Hizmet Hareketi'ne yönelik zulüm ve soykırım operasyonları kampsamında 1 gün önce doğum yapan kadının bebeğiyle beraber gözaltına alınmasına tepkiler sürüyor.
Alanya’da doğum için hastaneye müracaat eden Fadime G, yeni doğum yapmış olmasına rağmen hakkında yakalama kararı çıkarılınca gözaltına alındı. Alanya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesinde bir gün önce doğum yaptığı tespit eden Fadime G, gözaltına alındı

Hizmet hareketine cadı avı kapsamında gözaltına alınan Fadime G, adliyeye beraberinde annesi ve henüz 1 günlük olan bebeğiyle birlikte getirildi.

HÜDA PAR'DAN GÖZALTI TEPKİSİ


HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin gözaltı zulmüne tepki gösterdi. Sait Şahin yeni doğum yapmuş bir kadının gözaltına alınmasına "vicdanı, insanlığı, adaleti kine ve intikama kurban etmektir" sözleriyle tepki gösterdi.

İşte Sait  Şahin'in Twitter hesabından yapmış olduğu o açıklamalar...

"Hangi suçtan dolayı olursa olsun doğumdan çıkmış bir bayanı gözaltına almak vicdanı, insanlığı, adaleti kine ve intikama kurban etmektir.

Bayanlar gözaltına alınamaz mı? Elbette alınır. Ama suçun niteliğine ve göz altına alınış şekline göre...

Doğum yapmış bir bayan hakkında acil bir işlem durumu varsa, bu işlem gözaltına almak değil, belki evinde göz hapsinde tutmak olmalıdır.

Yıl 2000. Eşim, yeni doğmuş çocuğum ile beraber gözaltına alınmıştı. İlk mahkemede tahliye edilinceye kadar üç ay cezaevinde kalmışlardı"


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ