Kanı ile ‘Ragıp beni vurdu’ yazan Nurtaç Canan: Beni kurtarın, yarım işini tamamlamasın

İstanbul’da eş şiddetine maruz kalan 49 yaşındaki Nurtaç Canan, 23 yıllık kocası tarafından “çalışmak istemediği” bahanesiyle kurşunlandı.Kendi kanı ile “Ragıp beni vurdu” yazan Nurtaç Canan yaşam mücadelesini anlattı.
Euronews’e konuşan Nurtaç Canan, “Biz beraber kafe işletiyorduk. Hastalık var, dükkanı açmayalım deyince çıldırdı. Çocuğumuz o anda evde değildi. Ona haber vermiş, ‘anneni dövdüm, git bak demiş’. Çocuk eve gelip beni o halde görünce büyük şok geçirdi” diyor Canan.Ragıp Canan, Cumartesi günü öğlen saatlerinde tutuklandı. Tedavi kapsamında bacakları ateller içindeki Nurtaç Canan’ın ise tek beklentisi, kendisini öldürmeye teşebbüs eden kocasının kısa süre içerisinde hapisten çıkmaması.


İki bacağından yaralanan Nurtaç Canan kanıyla yere, “Annem babam hakkınızı helal edin. Üzülmeyin. Beni Ragıp vurdu. Kurtuldum.” ifadelerini yazmıştı. Hastanede tedavisi sona erdikten sonra evine geçen Canan, “Ateller çıkınca yürüyüp yürüyemeyeceğimin henüz bir garantisi yok. Doktor birkaç gün sonra dopler çekecek” diyor.

Ne yazık ki bu Ragıp Canan’ın eşine yönelik ilk şiddet vakası değil. Daha önce de kıskançlık sebebiyle birçok fiziksel şiddette bulunan Ragıp Canan, ruhsatsız silah bulunduruyordu.

“Kafede yanımızda çalışan kızlara, müşterilerimize, benim arkadaşlarıma bile tacize bulunurdu. Ama her şeyden kıskançlık çıkarırdı. Daha önce de beni silahla vuracağına dair tehditte bulunmuştu, ama buna cesaret edeceğine inanamadım. Ayrılmak da çok riskliydi, zira evim de işim de belliydi, sokak ortasında da beni vurabilirdi,” diyor Nurtaç Canan.
Eşi Nurtaç Canan’ı silahla yaralayan Ragıp Canan, gözaltına alındıktan sonra tutuklanma talebiyle Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğine sevke edildi. Burada hakim karşısına çıkan Ragıp Canan, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanarak Metris Cezavi’ne gönderildi. Zanlı Canan mahkemedeki ifadesinde, eşinin Mersin’e gitmek istediğini, kendisinin karşı çıktığını ve böylece başlayan tartışmanın ardından kontrolünü kaybederek eşini vurduğunu söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ