AKP'li Ensarioğlu'yla fotoğrafı çıktı

Serbest bırakılan cinsel istismar sanığının siyasilerle oldukça yakın olduğu netleşti.
 Ergani Devlet Hastanesi’nde taksi şoförüyle birlikte zihinsel engelli bir personele cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen E.K.’nin, AKP Milletvekili Galip Ensarioğlu’yla fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı. 

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde Devlet Hastanesi’nde personeli 33 yaşındaki zihinsel engelli erkeğe, taksici B.E. ile birlikte 4 aydır sistematik cinsel istismarda bulunan personel şefi E.K.’nin, AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ile fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı. 

İstismar ortaya çıktıktan sonra gözaltına alınıp, “istismarda bulunmadığını” savunarak, “delil yetersizliğinden” serbest bırakılan E.K.’nin AKP’li olduğu ve yakınlarının partinin yönetim kurulunda yer aldığı kaydedildi. 


Gözaltında istismarı kabul eden ve daha sonra tutuklanan, evli ve 4 çocuk babası B.E.’nin de sosyal medya hesabından dini ağırlıklı ve iktidara yakın paylaşımlarda bulunması dikkat çekti. 

Hem E.K. hem de B.E., Ergani’de AKP yakınlığıyla biliniyor. 

GEÇEN YIL DA TACİZDE BULUNMUŞTU 

Öte yandan E.K.’nin., geçen yıl da bir kadına tacizde bulunduğu ve olayın duyulmasını ardından 20 gün izne ayrıldığı belirtildi. E.K.’nin izni bittikten sonra kimsenin şikayetçi olmaması üzerine tekrardan personel şefi olarak görevine devam ettiği öğrenildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ