İsviçre'de Türklere saldırı düzenlendi

İsviçre’nin Basel kentinde 23 Nisan kutlamalarında Türk vatandaşlarına saldırı düzenlendi. 6 kişinin yaralandığı belirtilen saldırı, Dışişleri Bakanlığı tarafından kınandı.

İsviçre’nin Basel kentinde tarafından düzenlenen 23 Nisan kutlama etkinliğinde terör örgütü PKK'yı destekleyenler tarafından Türk vatandaşlarına saldırı gerçekleştirildi. Olayda 6 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Saldırı esnasında büyük arbede yaşanırken, sayıları 40’a yakın olduğu tahmin edilen PKK’lı saldırganlar, Türk vatandaşlarına önce sözlü olarak hakaret etti daha sonra ise kutlama alanını koruma altına almak için kullanılan demir bariyerleri vatandaşların üzerine attı. Olayda çok sayıda kişi yaralanırken, yaralılardan bazılarının durumunun ise ağır olduğu öğrenildi.
İsviçre medyası olayın organize bir saldırı olduğunu duyurdu ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI KINADI

Dışişleri Bakanlığı, İsviçre’nin Basel Kentinde “23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali”ni hedef alan saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “İsviçre’nin Basel kentinde bugün düzenlen “23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali”ne yönelik olarak terör örgütü yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bir terör örgütünün ve sempatizanlarının Avrupa’nın göbeğinde bir çocuk şenliğini hedef alacak kadar alçalmış olmaları, terör örgütünün çirkin yüzünü uluslararası kamuoyuna bir kez daha göstermiştir. Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, bu menfur eylemin faillerinin süratle adalete teslim edilerek, hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ