Turgay Ciner, Habertürk TV ve Show TV'yi Kazaklara mı sattı?

Türkiye'nin sayılı medya şirketlerinden Ciner Medya Grubu'nda son günlerde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Önce Habertürk gazetesinin basımı kapatıldı, şimdi gündemde Habertürk TV ve Show TV’nin satışı var.
Bir süre önce, Taksim'deki Habertürk-Show TV binasının Medipol Hastanesi'ne satıldığı ve iki televizyon kanalının Sefaköy'e taşınacağı da ortaya çıkmıştı.

Ciner Holding'in sahibi Turgay Ciner'in medyadan çıkmak istediği ve İngiltere'ye yerleştiği de kulislerde konuşulan konulardan. Uzun süredir Türkiye'ye gelmeyen Turgay Ciner son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın daveti ile Yeni Ekonomi Programı tanıtım toplantısına katılmıştı.

Büyük yatırımlarla hayata geçirdiği Habertürk gazetesini alıcı bulamadığı için kapatan Turgay Ciner, nihayet satmak istediği Habertürk TV ve Show TV'ye müşteri buldu.


SuperHaber'in haberine göre, Ciner Holding, medya grubunun satışı için Kazak yatırımcılarla el sıkıştı. Kazak grubun ismi ve satışın bedeli sır gibi saklanırken, anlaşma konusunda son detayların konuşulduğu ve kısa süre sonra satışın kamuoyuna duyurulacağı iddia edildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ