Ünlü isme göre Bahçeli NATO görevlisi

Aydınlık gazetesi yazarı Sabahattin Önkibar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi.
Ülkücü kökenli yazar geçtiğimiz günlerde Bahçeli hakkında bir kitap çıkarmış ama kitabın basıldığı ilk gün toplama kararı alınmıştı.

Daha önce Bahçeli'nin "MİT elemanı" olduğunu iddia eden Sabahattin Önkibar bugünkü yazısında yeni bir iddiayı gündeme getirdi. Önkbar, Ülkücülerin sembol isimlerinden Metin Kaplan'ın açıklamalarına yer vererek Bahçeli'nin "NATO görevlisi" olduğunu ileri sürdü.

İşte Sabahattin Önkibar bugünkü yazısının ilgili bölümü...


Ünlü isme göre Bahçeli NATO görevlisi

Ülkücülükten geçinenler bilmez ve tanımaz. 12 Eylül darbe öncesinde Milliyetçi-Ülkücü camiada Efendi Barutçu ile Metin Kaplan isimleri sembol olmuş iki gençlik önderi vardı.

Bunlar işkenceler görüp suçsuz yere uzun yıllarını zindanlarda geçiren gerçek dava adamlarıdır.

İşte o isimlerden Metin Kaplan kısa bir süre önce kişisel facebook sayfasında şunları paylaştı:

-”Ulaştığım bilgiye göre Devlet Bahçeli 1980 öncesinde NATO’nun Genç Liderler Projesi için eğitilen isimlerden biridir. Bunun için Brüksel’e gizli olarak seyahatlar yaptığını tespit ettik.”

Yüzbinlerce ülkücü tarafından paylaşılan bu satırlara ilginçtir aradan haftalar geçmesine rağmen Bahçeli yalan demedi.

Telefonla beni arayan ve bu bilgileri paylaşan Metin Kaplan “Bahçeli’nin suskunluğu kabullenme midir” sorusunu soruyor.

Asla itham etmeden gazeteci olarak, sadece Metin Kaplan’ın iddiasına cevap arıyorum... Söyle Devlet Bahçeli, 1980 öncesinde Brüksel yani NATO ile herhangi bir temasın oldu mu, olmadı mı?

Açıklamayı gönderirsen yayınlayacağım..!
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ