Nevşin Mengü: "Sıra bize geldi"

"Oysa Gülenistlere karşı en büyük desteği laik sol kesim olarak biz vermiştik"
Birgün Gazetesi yazarı Nevşin Mengü, Hizmet Hareketi'ne karşı iktidara en büyük desteği kendilerinin verdiğini ama şimdi "Post 15 Temmuz" sürecinin başlayıp kendilerinin de hedef olduğunu yazdı.

İşte Mengü'nün yazısının ilgili bölümü:

"İkinci 15 Temmuz


15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından, kısa bir süre için de olsa, Fethullah Gülen örgütlenmesine yönelik alınan yeni tedbirlere, en çok bu örgütlenmeden en çok zararı gören sol laik çevreler destek vermişti. Ancak hep birlikte tanık oluyoruz; post 15 Temmuz sadece Gülenistleri değil Erdoğancı olmayan tüm çevreleri hedef alıyor.

Yeni bir 15 Temmuz sürecine giriyoruz. NATO’ya haddini bildiren!!manşetler birbirini izliyor. NATO sanal tatbikatında kullanılan Atatürk silüeti ve sahte Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabı, iktidar için bir 15 Temmuz görevi görüyor. Oluşan yeni atmosferde Erdoğan’a itiraz dile getirmek, ihanet; Erdoğan rejimine başkaldırı Türkiye düşmanlığı olarak şekilleniyor. Çizilen bu yeni “milli birlik ve beraberlik” düsturu, vatanseverlik sosuyla önümüze sunuluyor. Her türlü itiraz, her türlü muhalefet Erdoğan karşıtlığı değil Türkiye karşıtlığı olarak damgalanıyor. Erdoğancı olmayan herkesin ve her yapılanmanın bundan sonra Türkiye’de işi çok zor. Muhtemelen pek çoğu, vatan haini, ajan vb olmakla suçlanacak."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ